Vseslovensko tržaško romanje 25. aprila 2020

-Letošnje tradicionalno romanje v soboto 25. aprila bo v Kočevsko Reko, kjer bomo imeli skupno sv. mašo ob 11.uri v župnijski cerkvi sv. Janeza Krstnika. Prosim, če se verniki prijavite.

Vabljeni na naše skupno romanje!!!

Po tem, ko je bila v petdesetih letih porušena nekdanja baročna cerkev, je konec minulega stoletja kot simbolično opravičilo države za uničeno kočevsko sakralno dediščino na prelomu tisočletja zraslo novo svetišče po načrtih arhitekta Janeza Gomboca. Notranjost je prijeten splet starega in novega, prevladuje pa toplina lesa Poleg baročnih plastik in druge opreme iz stare cerkve svetišče zaznamujejo predvsem dela akademskega kiparja Staneta Jarma in vitraji Marka Jermana.

Vir: kocevsko.com